Sport

Đokoviću lagana pobjeda i povratak na broj 1

Za dvije sedmice Novak Đoković opet će i službeno biti najbolji igrač svijeta nakon što je lako preskočio prvu prepreku na US Openu.

Srbin je u tri seta na stadionu Artur Ashe savladao Francuza Alexandrea Mullera 6:0, 6:2, 6:3.

S obzirom na to da Carlos Alcaraz u New Yorku brani titulu, a da Đoković prošle godine nije igrao na posljednjem Grand Slamu sezone, ovaj trijumf osigurao mu je povratak na poziciju broj 1 čak i da ispadne u sljedećem kolu, a da Španac opet osvoji turnir. Novak će imati najmanje 70 bodova više od Alcaraza na novoj listi za dva tjedna.

Sam meč bio je Novakov sat tenisa. Pogotovo prvi set u kojem je uzeo svih šest gemova s 15 winnera i samo četiri neprisiljene pogreške. U nastavku se Francuz upisao na semafor u trećem gemu drugog seta. U šestom gemu čak je i oduzeo servis Novaku, ali nijednog trenutka nije ga ugrozio. Za manje od sat vremena već je bilo 6:0, 6:2.

Muller je koliko-toliko pronašao ritam na servisu u trećem setu. Držao se do 3:3, a onda je Đoković napravio sedmi “break” u meču i rutinski priveo susret kraju.

Naredni protivnik Đokovića bit će Španac Bernabe Zapata Miralles koji je u tri seta izbacio Amerikanca Ethana Quinna.