Sport

Elvedina Muzaferija osvojila prve bodove u Svjetskom kupu

Najbolja bh. skijašica, Elvedina Muzaferija osvojila je 25. mjesto na spustu u italijanskoj Cortini d'Ampezzo, čime je osvojila prve bodove u Svjetskom kupu ove godine.

Muzaferija se u svojoj vožnji spustila za 1:35.75, što je bilo dovoljno da se plasira među prvih 30 skijašica od ukupno 45 koliko ih je počelo. Naša najbolja skijašica kasnila je za prvim mjestom 2.25 sekundi, a zanimljivo je da je ostvarila potpuno jednako vrijeme kao i Francuskinja Karen Clement.

Nakon dosta slabog starta ove sezone naša skijašica je tako uspjela ostvariti dobar rezultat u jednom od najpoznatijih skijaških borilišta na svijetu.

Prvu poziciju osvojila je Norvežanka Ranghild Mowinckel sa vremenom 1:33.50, druga je bila Amerikanka Jacqueline Wiles sa 35 stotinki zaostatka, dok je Italijanka Simona Goggia bila treća koja je u cilj ušla 44 stotinke poslije Norvežanke Mowinckel.

Inače, spust u Cortini su obilježili izuzetno loši vremenski uslovi. Trka je zbog loše vremena trajala skoro tri sata, što je jedna od najdužih utrka u modernoj historiji alpskog skijanja, a čak 12 skijašica nije završilo trku, a posljednje dvije, Kenijka Sabrina Simader i Austrijanka Ricarda Haaser nisu ni startale.