Sport

Fantastična Elvedina Muzaferija ispisala historiju najboljim rezultatom bh. skijanja

Najbolja bh. skijašica, Elvedina Muzaferija napravila je najbolji rezultat u historiji bosanskohercegovačkog alpskog skijanja, nakon što je zauzela 14. mjesto u superveleslalomu u Cortini d'Ampezzo.

Muzaferija se u svojoj vožnji spustila za 1:22:.58, što je bilo dovoljno za najbpolji rezultat bh. skijanja ikada. Naša najbolja skijašica kasnila je za prvim mjestom 1.83 sekundi.

Naša skijašica je tako poboljšala vlastiti najbolji plasman u historiji bh. sklijanja, kada je osvojila 15. mjesto u u superkombinaciji u Francuskoj.

Muzaferija je zaostala 1.83 sekundi iza Lare Gut-Behrami, koja je zauzela prvo mjesto vremenom 1.20.75, a druga je bila Stephanie Venier iz Austrije, koja je za prvoplasiranom Behrami kasnila 21 stotinku.

Podijum je kompletirala Francuskinja Romane Miradoli, koja se sa starta spustila u vremenu 1:21.16.

Elvedina Muzaferija je tako nastavila sjajnu formu u Cortini d'Ampezzo, nakon što je jučer, prvi put ove sezone, uzela bodove u spustu i zauzela 25. poziciju.