Sport

Lana Pudar osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar večeras je nastupila u finalnoj utrci na 200 metara delfin u rumunskom Otopeniju na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Lana je nakon odličnog nastupa u polufinalu pružila još jedan veoma dobar u finalu i na kraju osvojila treće mjesto i bronzanu medalju za Bosnu i Hercegovinu!

Sjajna Lana je dionicu isplivala uz novi Evropski juniorski rekord i vrijeme od 2:04.55.

Prvo mjesto otišlo je u ruke Njemice Angeline Kohler uz vrijeme od 2:03.30.

Pudar je imala prednost tokom većeg dijela utrke, ali je u samom finišu i tokom posljednjeg “okretanja” prestigla Helena Rosendahl Bach iz Danske i tako došla do srebrene medalje.

Četvrto mjesto zauzela je Laura Lahtinen iz Finske, a iza nje su završile Emily Large (Velika Britanija), Amina Kajtaz (Hrvatska), Alessia Polieri (Italija), te Katja Fain iz Slovenije.

Lanu u petak očekuju kvalifikacije na 100 metara delfin, a isti dan na rasporedu su i polufinalne utrke u toj disciplini.